Brač Online

Naslovnica Tko smo mi Donacije Portal na Facebooku

KUPBrački klubovi nastavljaju s velikim uspjesima u Kupu Hrvatske jer su i u međukolu kupa koje je odigrano prekjučer slavili pobjede.

Utakmica međukolo Kupa NSSDŽ:
POSTIRA SARDI : USKOK 3:2 (1:1)
Postira
Igralište Podježice.
Gledatelja 80.
Sudac: Josip Zec (Split) - 8
Pomoćnici: Hrvoje Čatipović i Matej Pavić (oba Split)
Strijelci: 0:1 Mihovilović iz 11m (22); 1:1 Mičanović (37): 2:1 Jerković AG (65): 2:2 Dandić (85); 3:2 Mičanović (90)
Igrač utakmice:Predrag Mičanović (Postira Sardi)

JADRAN : URANIA 1:0 (0:0)
Supetar
Igralište Veli plac.
Gledatelja 50.
Sudac: Marino Majstorović (Split) – 8
Pomoćnici: Marko Tot i Marko Kraljević (oba Split)
Strijelac: 1:0 P.Rendić (81)
Igrač utakmice: Petar Rendić (Jadran)

Nakon velikog uspjeha i još većeg iznenađenja oba kluba s otoka Brača u 1. kolu županijskog Kupa jer su iz natjecanja udaljili boljerangirane klubove s uspjehom i ugodnim iznenađenjima nastavili su i u drugim utakmicama kupa.
Supetarski Jadran tako je nakon četvrtoligaša Jadrana iz Tučepa iz daljnjeg natjecanja udaljio i njihove susjede iz Baške vode momčad četvrtoligaša Uranije jer su ih na Velom placu pobijedili s tijesnih ali zasluženih 1:0. Utakmica je odigrana po jakom vjetru te nije bila kvalitetna. Domaćini su već u prvoj dionici mogli riješiti pitanje pobjednika jer su imali veći posjed lopte i više izrazitih šansi ali Botica Roić i S.Rendić bili su u svojim prigodama milimetarski neprecizni pa je prolaz u nastavak natjecanja osiguran tek u 81. minuti golom najboljeg igrača na utakmici Petra Rendića….

Na Podježicama nakon jakog trećeligaša Mosora jučer je pao i bivši drugoligaš s kliške tvrđave Uskok sada član 4.lige.
U zanimljivoj utakmici s puno preokreta na kraju si ipak zasluženo slavili Postirani s 3:2. Klišani su poveli iz najstrože kazne, siguran egzekutor je bio Ivan Mihovilović a na poluvrijeme se išlo s rezultatom 1:1 jer je Mičanović poravnao efektnim pogotkom. U nastavku domaćini autogolom dolaze u vodstvo potom klišani na sličan način izjednaćuju.
U posljednjoj minuti premoć Postirana okrunio je svojim drugim zgoditkom Predrag Mičanović za zasluženu pobjedu Postira Sardija.

Tako su dva bračka predstavnika izborili plasman među 16 najboljih momčadi Splitsko-dalmatinske županije a najveće zasluge za to pripadaju trenerima prve momčadi Michaelu Šeriću u Postirima i Neni Biliću kod Jadrana koji su izvanredno posložili kockice u svojim momčadima te se s potpunim pravom očekuje pravo nogometno proljeće za Brački nogomet.

Inače oba kluba s Brača u svojoj dugoj povijesti najveći su uspjeh ostvarili upravo u ovom natjecanju kada su dogurali sve do finala kupa na županijskoj razini.

U nogometnom savezu Splita nakon kompletiranog prvog kola ždrijebom su izvučeni parovi za 2.kolo osmine-finala Kupa Hrvatske za područje Splitsko-dalmatinske županije. Ovog puta Supetarane ždrijeb nije mazio jer im je pripao najteži protivnik prvoligaš RNK Split ali ipak kao domaćini na svom travnjaku.
Utakmica će se igrati tijekom iduće sedmice, u srijedu na Velom placu s početkom u 15.15h u Supetru, jer Split ovog vikenda ima prvoligašku prvenstvenu utakmicu u Parku mladeži (subota 23.02. u 15.00) protiv Zadra.

Od svih 9 momčadi 2. županijske lige jedino je Jadran izborio plasman među 16 najboljih klubova. Od članova 1. ŽNL koja broji 13 klubova to je osim Postiranima uspjelo samo još OSK-u, GOŠK-u i Mračaju. Postirani također imaju težak ždrijeb jer gostuju u Hrvacama kod istoimenog trećeligaša.

Sve utakmice osim spomenutog derbija na Velom placu će se odigrati ove nedjelje s početkom u 14.00.