jADRANSupetarni u super važnom derbiju 18. kola 2. ŽNL Split nisu pobijedili ali su i dalje nastavili sa zapanjujućim nizom nepobjedivosti.

Gledatelja 150.
Sudac:Ante Jurić (Split) – 7,5
Strijelci:1:0 Marinović (44) 1:1 N.Radić (81)
Igrač utakmice:Mate Kusanović (Nk Jadran)

Derbi utakmica dosadašnjeg dijela prvenstva između dvije prvoplasirane momčadi te idealni vremenski uvjeti privukli su na Veli plac rekordan broj domaćih gledatelja koji se na koncuz ipak nisu radovali planiranoj pobjedi i bodovnoj trici.

U izjednačenoj dinamičnoj utakmici nogometaši Jadrana dolaze u vodstvo u posljednjoj minuti prvog dijela kada je jednu nabačenu loptu najviši u skoku Marko Marinović zakucao glavom u mrežu favoriziranih Sinjana.

U nastavku terensku premoć preuzimaju gosti ali njihovim učestalim napadima uspješno odolijevaju obrambeni redovi Jadrana sve do kobne 81.minute.

Tada je jednu visoku i naizgled neopasnu nabačenu loptu Nino Radić u kaznenom prostoru glavom sproveo u mrežu iza nemoćnog Luke Bakije. To je bio i konačan i najrealniji omjer ovog derbija koji nije pokazao puno zanimljivosti bez izrazitih šansi osim velike želje i htjenja oba protivnika.

Na kraju Sinjani su ipak zadovoljni napustili Veli plac osvajanjem važnog boda u trci za naslov prvaka. Supetrani tako s bodom za utjehu nastavljaju niz nepobjedivosti od pola godine dok su na tablici drugu poziciju prepustili Hvaru koji je slavio pobjedu na svom igralištu u Križnoj luci nad pojačanim Trogirom od tijesnih 1:0.

U sljedećem 19.kolu ove subote na Veli plac u trećem posljednjem krugu natjecanja 2. ŽNL Split stiže Zagora iz Primorskog dolca.