Brač Online

Naslovnica Tko smo mi Donacije Portal na Facebooku

Pjesma u trajektuSupetrani su igrajući 2. ŽNL tijekom proteklog mjeseca dvaput gostovali na Visu odakle su svaki put donijeli kompletni bodovni plijen.

NK VIS : NK JADRAN (S) 1:5 (1:4)

2. žnl-Split, 20.kolo.
Vis, igralište Samogor.
Gledatelja 100.
Sudac: Ante Terzić (Podstrana) - 7
Strijelci: 0:1 M. Marinović (11), 0:2 S. Rendić (19), 0:3 M. Lozančić (23), 1:3 L. Spajić (25), 1:4 B. Botica (44), 1:5 D. Zinrajh (55).
Igrač utakmice: Marko Marinović (Jadran).
Crveni karton: Toni Karuza u 35. minuta.

Proteklog su vikenda seniori Nk Jadrana po drugi put gostovali na Vis u nepunih mjesec dana. Prema očekivanju, Bračani su ostvarili uvjerljivu pobjedu. Već u prvom djelu susreta pobjednik je bio poznat. Na utakmici se posebno istaknuo mladi golman, debitant na vratima Višana šesnaestogodišnji Ivan Mandaković koji je najviše zaslužan da pobjeda Bračana nije bila izražena u puno većem omjeru. Golijadu je u 11. minuti započeo Marko Marinović. Nogometašima supetarskog kluba od 35. minute bilo je još lakše jer su Višani ostali s igračem manje jer je zbog nesportskog ponašanja iz igre isključen viški igrač Toni Karuza. Međutim, tu igračku prednost Supetrani nisu baš u potpunosti iskoristili jer je u nastavku postignut tek jedan zgoditak, a egzekutor za konačni rezultat na Samogoru bio je David Zinrajh. Ovo je inače posljednji treći krug natjecanja, a supetarski seniori po prvi put kao članovi posljednje 5. lige od 2006.g. zasjeli su na vrh tablice s istim brojem bodova ali s najboljom gol razlikom.

Treba svakako naglasiti da supetarski sastav na čelu s trenerom Nenom Bilićem već 7 mjeseci ne zna za prvenstveni poraz (ukupno 15 utakmica). K tome treba svakako dodati da je supetarska momčad bila kažnjena s 8 utakmica igranja izvan Brača zbog incidenta s Zagorom, utakmica koja je bez potrebe prekinuta, a time izgubljeni i važni bodovi u borbi za prvu poziciju koja vodi u veći rang natjecanja. Supetranima treba k tome dodati i uspjeh i pobjede u kupu i realan poraz i oproštaj od Kupa hrvatske od prvoligaša Splita. Ove subote u 21. kolu na Velom placu ponovno gostuje sada drugoplasirani sinjski Tekstilac. To je derbi 21. kola, važna utakmica za sam vrh prvenstvene ljestvice. U trci su još uključeni Hvar i Poljičanin. U ovom kolu Hvar je slobodan dok Poljičanin ide po tri boda na svojem Bačevcu protiv autsajdera Visa. Tako "velika četvorka" ima realne šanse za naslov te će se u grčevitoj borbi do posljednjeg kola voditi žestoka borba za titulom prvaka druge županijske lige.