Brač Online

Naslovnica Tko smo mi Donacije Portal na Facebooku

JadranU derbiju 21.kola na Velom placu Supetrani uvjerljivo nadigrali sinjske Tekstilce i osvojili važne bodove u trci za vrh 2. Županijske nogometne lige.

NK JADRAN : NK TEKSTILAC 4:1 (1:0)

21.kolo 2. ŽNL
Supetar Igralište Veli plac.
Gledatelja 200.
Sudac:Zvonimir Tomić (Split) – 7
Strijelci:1:0 M. Roić (32) 1:1 N.Radić (54 iz 11m) 2:1 P.Rendić (84 iz 11m) 3:1 M.Roić (87) 4:1 A.Dragičević (90)
Igrač utakmice: Mate Roić (JADRAN)
Crveni karton:Stipe Perić (65) drugi žuti zbog težeg prekršaja

NK JADRAN (S)
Bakija – 7 Radović – 6,5 Lamešić – 7 Blažević - 6 Kusanović – 6,5 (od 60.A.Jakšić -6,5) Lakić - 6 P.Rendić – 7,5 Kotromanović - 6 S.Rendić – 7 Perić – 6,5 Dragičević – 7 (od 90.Vukušić-) Runje – 6 (od 80.Kelava -) Lozančić -6,5 Matas – 6,5 Roić – 8 Tomić – 6,5 M.Marinović – 8 Radić - 7 Botica – 7 Jurić – 6,5 Sekulović – 6,5 (od 88.Bralić -) Ruščić – 6,5

Trener: Neno Bilić

Rekordan broj od preko 200 gledatelja došao je na supetarski Veli plac pogledati treći okršaj Bračana i Sinjana u ovogodišnjem prvenstvu.

Nakon 0:0 u Sinju u prvom krugu, zatim 1:1 u Supetru u drugom krugu, Supetarni su se radovali velikoj pobjedi u najvažnijem trećem krugu natjecanja i to posve zasluženo jer su u potpunosti nadigrali sinjske „krojače“.

Utakmica je već nakon početnog udraca s centra krenula silovito pa su se šanse su se redale pred oba gola. Sinjani su dva puta udarcima glavom zaprijetili domaćinu ali je domaći vratar Bakija bio na svom mjestu.

Napadači Jadrana su ipak imali izrazitije prigode te se čak tri puta tresla vratnica gostujućeg gola, Roić je dvaput a Stipe Rendić jednom pogodio okvir iznenađenih Sinjana.

Najljepši detalj derbija dogodio se u 32 minuti kada je Boško Botica gotovo na korner liniji uhvatio brzu i visoku loptu te je odmah plasirao pred gol gostiju a prvi strijelac Jadrana i najviši u skoku Mate Roić glavom pogađa mrežu nemoćnog Radovića.

U nastavku i dalje zanimljiva ali sasvim izjednačena utakmica te gosti smanjuju golom Radića iz najstrože kazne koju je opravdano dosudio sudac Tomić.

Od 65. minute gosti, nakon opravdano dosuđenog drugog žutog kartona, ostaju bez igrača Stipe Perića. riječ je bila o grubom faulu nad ponajboljim igračem domaćih Roićem nakon kojega je Perić mirno i bez protesta napustio teren.

Od tog trenutka Jadran posve preuzima terensku inicijativu i postaje sve opasniji po gol Sinjana. No mreža se ponovno zatresla tek u 84. minuti kada je siguran egzekutor, iz opravdanog dosuđenog 11-erca bio Petar Rendić.

Na 3:1 povisuje ponovo Mate Roić dok konačnih 4:1 zaključuje Antonio Dragičević u posljednjim sekundama susreta.

Posve zaslužena pobjeda domaćina u trci za vrh druge županijske lige. Supetrani sada imaju vodeću poziciju dok se na drugo mjesto s dva boda zaostatka provukao Poljičanin 1921. dok Tekstilac i Hvar dijele treću i četvrtu poziciju na ljestvici.

U sljedećem 22.kolu Jadran gostuje na susjednom otoku, Hvaru gdje će u derbiju 21.kola odmjeriti snage s istoimenim domaćinom.