Brač Online

Naslovnica Tko smo mi Donacije Portal na Facebooku

Postira SardiNa kišom natopljenom terenu podno tvrđave u Klisu, Postirani su 23. kolu 1. Županijske lige u nogometu doživjeli težak poraz.

USKOK : POSTIRA SARDI 4:1 (1:0)
1. ŽNL 23.kolo:
Igralište Iza grada.
Gledatelja 100.
Sudac:Marko Tot (Split) – 7,5
Strijelci:1:0 Muslim (41) 1:1 Mikulić (64) 2:1 Kardum (65) 3:1 Perać (72 iz 11m) 4:1 (89)
Igrač utakmice: Ivan Mihovilović (Uskok)

Iako su predstavnici obje momčadi prije početka utakmice u nedoumici pregledavali travnjak na kojem su uvjeti za igru bili na samoj granici regularnosti, glavni sudac Marko Tot iz Splita ipak je odlučio da se utakmica odigra.

Gosti s Brača bolje su ušli u ogled starih prijatelja i rivala koji nema nikakvu bodovnu važnost pa je tako u sedmoj minuti Mladineo bio zmalo neprecizan za vodstvo svoje momčadi. Zatim se nizaju šanse domaćina koji dolaze u vodstvo pred karj prvog dijela kada je obrana Postira pustila samog Muslima kojemu nije bilo teško zatresti mrežu do tada vrlo sigurnog i zapaženog Martinića.

U nastavku Postirani izjednačuju preko Tomislava Mikulića koji je probivši se sam kroz gužvu u šesnastercu našao i lopti put u mrežu Klišana. Samo jednu minutu Bračani su se veselili izjednačenju jer je u sljedećem napadu Kardum pospremio loptu u mrežu Postirana nakon pravovremene i nesebične asistencije igrača utakmice Ivan Mihovilovića.

Nakon toga Kardum je srušen u kaznenom prostoru gostiju a siguran izvođač bio je Parać a u pretposljednjoj minuti utakmice Gizdić je solo prodorom prevario svog čuvara a potom matirao golmana s Brača i time okončao golijadu Podno kliške tvrđave.

Postirani su i dalje na petoj poziciji na ljestvici a kao iznenađenje kola možemo izdvojiti susret u Mravincima gdje je domaći autsajder Sloga pobijedila vodeći sastav Mladosti iz Prološca.